Wyłudzenia VAT, nielegalny obrót towarami i pranie pieniędzy. 5 osób aresztowanych ds. grupy przestępczej

fot. jeden z zatrzymanych, policja
0 1 550

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej, działając na terenie Krakowa i okolic, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 5 mężczyzn podejrzanych m.in. o nielegalny obrót katodami miedzi oraz złomem stali, a także pranie pieniędzy pochodzących z uszczupleń podatkowych, z tytułu podatku VAT.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując szeroko zakrojone działania operacyjne, zatrzymali na terenie Krakowa pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jeden z zatrzymanych podjął próbę ucieczki wyskakując przez balkon. Jednak już po chwili był w rękach policjantów. Wrocławskim funkcjonariuszom wsparcia udzielili koledzy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Mundurowi ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała od jakiegoś czasu na terenie całego kraju i poza jego granicami. Przestępcy zajmowali się obrotem katodami miedzi oraz złomem stali. Poświadczali też nieprawdę w dokumentach księgowych i podatkowych, a także zajmowali się ,,praniem pieniędzy’’ pochodzących z uszczupleń podatkowych, z tytułu podatku VAT.

W związku z przestępstwami przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu i dokumentom, a także skarbowymi, o które mężczyźni są podejrzani, straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 18 milionów złotych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozić im może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź