Wybrano reżysera do kolejnej odsłony „Człowieka z blizną”

fot. Scarface
0 2 235

„Scarface” z Alem Pacino w roli głównej to jedno z najbardziej kultowym filmów nie tylko kina gangsterskiego, ale całej kinematografii.

Klasyk w reżyserii Briana de Palmy opowiadający o kubańskim uchodźcy, który stworzył narkotykowe imperium w Miami miał swoją premierę 1983. Film był pierwszym remakiem produkcji wyreżyserowanej przez Howarda Hawksa w 1932 roku. Pierwowzór zaś przedstawiał historię włoskiego gangstera.

Najnowsza odsłona będzie już trzecią wersją „Człowieka z blizną”. Idea stworzenia kolejnego filmu pojawiła się już w 2011 roku. Od tego czasu z projektem mieli związać się David Ayer („Szybcy i wściekli”, „Suicide Squad”), David Yates (seria „Harry Potter”), Pablo Larraín („Jackie”) i Antoine Fuqua („Do utraty sił”).

Ostatecznie jak informuje portal „Deadline” za reżyserię odpowiedzialny będzie Luca Guadagnino. Nie będzie to jego pierwszy remake. W przeszłości stworzył takie projekty jak „Nienasyceni”, film ten był adaptacją produkcji „Basen”. Reżyser stworzył także nową odsłonę horroru „Suspira”.

O najnowszej wersji „Człowieka z blizną” wiemy tyle, że jego akcja będzie działa się w obecnych czasach na terenie Los Angeles. W 2017 roku pojawiła się informacja, że scenariusz do filmu stworzyli bracia Joel i Ethan Coen. Nie wiadomo jednak, czy zostanie on wykorzystany przy nadchodzącej produkcji.

Źródło: Deadline.com

Zostaw odpowiedź