Wrocławska policja rozbiła grupę przestępczą i przejęła znaczną ilość narkotyków

Fot. Gotówka przejęta przez policję, policja
0 4 654

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili narkotykową zorganizowaną grupę przestępczą. Działania związane z zatrzymaniem członków grupy wspierali policyjni kontrterroryści. 

23 lipca 2019 roku w wyniku szeroko zakrojonej i skoordynowanej akcji, prowadzonej jednocześnie w kilkunastu miejscach na terenie województwa dolnośląskiego, na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, policjanci zatrzymali 23 członków grupy przestępczej.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze znaleźli 16 kilogramów narkotyków m.in. marihuany, amfetaminy, haszyszu, kokainy oraz MDMA.

Ponadto podczas czynności ujawnili plantację konopi indyjskich w ilości 130 krzewów. Jak ocenili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji odurzających to blisko 640 tys. złotych.

Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli broń, amunicję do broni palnej, kije bejsbolowe, kastet oraz maczety.

Ponadto zabezpieczyli blisko 175 tys. złotych gotówki, w walucie polskiej i zagranicznej pochodzącej z handlu środkami odurzającymi.

Zabezpieczone zostały również dwa samochody, należące do zatrzymanych osób, o łącznej wartości 100 tys. złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, w zależności od roli odgrywanej w tym przestępczym procederze, Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu przedstawiła już zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu środkami odurzającymi.

Wobec 14 z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej w ramach rozpracowywania grupy przestępczej zatrzymanych zostało już 8 osób, Wśród zatrzymanych byli mężczyzna, u którego w samochodzie funkcjonariusze znaleźli 4 kg marihuany, a także  kolejny członek grupy podejrzany o wewnątrzwspólnotowy wywóz środków odurzających.

Funkcjonariusze przejęli wtedy na wrocławskim lotnisku 1,5 tysiąca porcji amfetaminy oraz prawie 200 sztuk tabletek ekstazy. Jak ustalili policjanci narkotyki miały trafić do jednego z krajów skandynawskich.

Łącznie policjanci w ciągu kilkunastu tygodni zatrzymali 31 osób oraz przejęli prawie 22 kilogramy narkotyków.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź