Wpadli w trakcie wytwarzania amfetaminy. Policja zabezpieczyła narkotyki za 5 milionów złotych

Fot. zlikwidowana linia produkcyjna, policja
0 4 021

Funkcjonariusze z Wydziału Do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami ze Starogardu Gdańskiego i funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali w Starogardzie Gdańskim kompletną linię produkcyjną amfetaminy. Policjanci przechwycili także narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 5 mln. zł. i zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców województwa pomorskiego.

Do zatrzymań doszło 30 sierpnia, policjanci przy udziale policyjnych kontrterrorystów weszli na teren kilku posesji na  terenie Starogardu Gdańskiego i  na gorącym uczynku wytwarzania amfetaminy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 36, 39 i 40-lat. Funkcjonariusze w wyniku przeszukań posesji zabezpieczyli prawie 65 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 5 mln. zł.

Postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim 36 i 40-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania i wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych. Przestępstwo zagrożone jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

39-letni mężczyzna usłyszał natomiast zarzut posiadania środków narkotycznych, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po przeprowadzeniu czynności procesowych został zwolniony. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Źródło Policja
Zostaw odpowiedź