Wpadli na lotnisku z narkotykami za 18 mln euro. Przemycali je na wszystkie sposoby

Fot. zdjęcie podglądowe
0 4 409

Włoskie służby przeprowadziły operację na lotnisku położonym w miejscowości Fumicinio w regionie Lacjum, w prowincji Rzym. Jej celem było schwytanie przemytników zakazanych substancji.

Przy współpracy z celnikami, służby skonfiskowały 52 kilogramy narkotyków, w tym kokainę oraz heroinę. Łącznie do sprawy schwytano 18 osób, które w najróżniejsze sposoby próbowały przeszmuglować kontrabandę.

Obywatel Dominikany podróżujący z Hiszpanii ukrył w butelkach z kosmetykami 3 kilogramy kokainy, która według niego miała być środkiem do pielęgnacji włosów. Inny podejrzany z Pakistanu podawał się za fryzjera, a 6 kg heroiny ukrył w bagażu.

Włoch, który właśnie wrócił z Brazylii, próbował ukryć narkotyki w pojemnikach ze środkami czystości. Wpadł z 3 kilogramami kokainy. Kolejni przemytnicy próbowali modyfikować swoje walizki i torby, jednak nie udało im się uniknąć kontroli.

Zatrzymano także 6 osób, które skorzystały z innej powszechnej metody przemytu, czyli połykania pakunków z substancjami. Rekordzista zjadł aż 49 woreczków z heroiną. Nigeryjczyk trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono radiografię, a następnie operację.

Guardia di Finanza przekazała, że narkotyki były bardzo wysokiej jakości i mało zanieczyszczone, co znacznie wpływa na wzrost ceny. Oszacowano, że na ulicy narkotyki można by sprzedać za nawet 18 milionów euro.

Źródło: wantedinrome.com

 

Zostaw odpowiedź