Wozili w bagażniku i bili młotkiem dla telefonu komórkowego i… paczki papierosów

fot. obraz poglądowy
0 5 316

Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim prowadzi postępowanie przeciwko Krystianowi N. oraz Kacprowi S. podejrzanym o rozbój i pozbawienie wolności pokrzywdzonego. Prokurator przedstawił sprawcom zarzuty, a następnie skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentacje prokuratora i aresztował podejrzanych.

W toku postępowania prokurator ustalił, że do brutalnego rozboju doszło w nocy z 6/7 kwietnia 2020 roku w Świeradowie Zdroju. Krystian N. i Kacper S. siłą umieścili pokrzywdzonego mężczyznę w bagażniku pojazdu. Następnie po wywiezieniu do lasu dotkliwie go pobili i okradli.

Mężczyzna był przez sprawców uderzany w głowę oraz bity po całym ciele młotkiem i metalowym kluczem do kół. Sprawcy grozili pozbawieniem życia, przypalali mu nogi i ręce przy użyciu rozpylanej w aerozolu łatwopalnej substancji. Następnie zabrali telefon komórkowy i papierosy o łącznej wartości nieznacznie przekraczającej 700 złotych.

Usłyszeli zarzuty

Sprawcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty pozbawienia wolności oraz rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu kwalifikowane z art. 189 par. 1 kodeksu karnego oraz z art. 280 par. 2 kk.

Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Trafili do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz grożącą podejrzanym wysoką karę prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Źródło: PK.gov

Zostaw odpowiedź