Wojsko wpadło w zasadzkę kartelu. Armia odparła atak, nie pozostawiając żadnych szans (VIDEO)

Fot. pościg wojska za kartelem, Sekretariat Obrony Narodowej
0 10 492

Meksykański Sekretariat Obrony Narodowej udostępnił materiał, na którym udokumentowano strzelaninę. Wojsko wpadło w zasadzkę przestępców, jednak tym razem to armia poradziła sobie bez żadnych strat.

Do wymiany ognia doszło 3 lipca na ulicy w Nuevo Laredo około 3 w nocy. Tropa del Infierno zaatakowała 16. oddział zmotoryzowanej kawalerii wojska. Grupa napastników to skład bojowy związany z do Cartel del Noreste.

Kartel został założony w 2014 roku jako pododdział potężnej wówczas organizacji Los Zetas i kierowany jest przez Juana Gerardo „El Huevo” Treviño Chaveza. Za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Meksykański rząd potwierdził, że w strzelaninie nie zginął żaden żołnierz. Życie straciło natomiast 16 przestępców, mimo że zaplanowali oni atak wcześniej i byli przygotowani na krwawą walkę, to nie udało im się zatrzymać armii.

W wyniku ataku zniszczone zostały jedynie trzy auta, udało się także skonfiskować 12 karabinów szturmowych, w tym dwa karabiny snajperskie Barrett .50 i osiem karabinów AR-15.

Źródło: dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź