Wojna narkotykowa przybiera na sile. Meksykańska armia nie zamierza odpuścić kartelom [WIDEO]

Fot. strzelanina wojska z kartelem
0 6 152

Ostatnie wydarzenia w Meksyku sprawiły, że wojna narkotykowa może znacznie się nasilić. Rząd musi postawić się kartelom, które terroryzują całe państwo.

Kilka dni temu doszło do zamachu na życie komendanta policji w stolicy – Komendant policji wpadł w zasadzkę kartelu CJNG. Gangi przeprowadziły także ataki na placówki odwykowe dla osób uzależnionych od narkotyków. Na terenie całego kraju coraz część odnajdywane są kolejne masowe groby.

Nasz naród musi dalej walczyć z tchórzliwą zorganizowaną przestępczością” – napisał po ostatnim ataku szef meksykańskiej policji. Rząd aby pokazać, że kartele nie są całkowicie bezkarne udostępnił nagranie z akcji żołnierzy, którzy ostrzelali auta należące do uzbrojonych gangsterów.

https://streamable.com/qdeki2

W mieście Nuevo Laredo, które graniczy ze Stanami Zjednoczonymi doszło także do innego starcia armii z kartelem. Tym razem przestępcom nie pozostawiono żadnych szans.

Według raportu służb bezpieczeństwa stanu Tamaulipas napastnicy uzbrojeni i ubrani niczym żołnierze zaatakowali bazę chroniącą lokalne lotnisko. W strzelaninie zginęło 12 osób. Wszystkie ofiary to według meksykańskich mediów członkowie Los Zetas.

Źródło: dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź