Włoska policja przejęła mafijny majątek wart 40 mln dolarów

fot. przejęta biżuteria i gotówka, włoska policja
0 2 369

Prokuratura w Palermo poinformowała, że sycylijska policja w wyniku śledztwa przeciwko praniu pieniędzy, skonfiskowała mafijny majątek.

W wyniku przeprowadzonej akcji, policja z Włoch, Hiszpanii i Andory zajęła 6 firm, 59 nieruchomości, 5 pojazdów, a także konta bankowe i skrytki z biżuterią oraz tysiącami dolarów w gotówce. 

Przejęto m.in sieć przemysłową stworzoną przez przedsiębiorcę Ezio Ruggiero Maria Brancato, przy współpracy z dwoma dobrze znanymi członkami Cosa Nostry, Vito Ciancimino i Bernardo Provenzano. 

Brancato był udziałowcem w 6 firmach, które należały do spółki gazowej z Palermo. Jak wykazało policyjne śledztwo, była ona kontrolowana przez klan Corleone, na którego czele stali Toto Riina i  Salvatore Provenzano. Członkowie tego klanu zainwestowali duże pieniądze w spółkę.

Po śmierci przedsiębiorcy, jego żona i córki sprzedały udziały w spółce gazowej za 46 mln euro. Część z tych pieniędzy Rodzina Brancato wydała na drogie nieruchomości, wliczając w to znane historyczne miejsca w Palermo, Sardynii i Hiszpanii. Zostały one skonfiskowane przez policję, w wyniku śledztwa.

źródło: occrp.org

Zostaw odpowiedź