Właściciel Odloty.pl usłyszał zarzuty. Kolejny portal z ogłoszeniami erotycznymi zakończył działalność

1 8 115

Polskie organy ścigania zamknęły kolejny portal z ogłoszeniami erotycznymi. Właściciel serwisu Odloty.pl został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Śledczy nie podają danych zatrzymanego mężczyzny, jednak w bazie danych jako abonent domeny widnieje Henryk K., który jest właścicielem oraz administratorem portalu od kilkunastu lat. Jego firma, za pośrednictwem której zarządzał portalem, została założona w 2008 roku.

Serwis już wcześniej zapowiadał zakończenie swojej działalności. Od pewnego czasu po wejściu na stronę widniał taki komunikat:

– Z dniem 31.01.2022 r. portal Odloty.pl kończy działalność. W związku z tym nie przyjmujemy nowych ogłoszeń ani nie przedłużali już istniejących. Prosimy nie robić wpłat na konto w Bank Millennium. Prosimy również nie łączyć z naszą stroną nowo powstałych portali o podobnej tematyce.

Teraz Prokuratura Krajowa przekazała komunikat w tej sprawie:

Na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku 31 stycznia 2022 r. zatrzymali założyciela i administratora portalu internetowego, za pośrednictwem którego publikowano ogłoszenia świadczenia usług o charakterze seksualnym.

Jak ustalono, mężczyzna prowadził działalność ułatwiającą uprawianie prostytucji. Na portalu, którego był założycielem i administratorem, zamieszczane były oferty usług o charakterze seksualnym. Za publikację każdego ogłoszenia pobierana była opłata w wysokości co najmniej 50 zł miesięcznie.

Zatrzymany usłyszał zarzuty ułatwiania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, uprawiania prostytucji, poprzez pobieranie opłat za umieszczanie ogłoszeń na portalu internetowym. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 300 tys. zł, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Wobec tego, że zarzuty obejmują również uczynienie sobie stałego źródła dochodu z przestępczego procederu kuplerstwa, kara, jaka może grozić podejrzanemu to 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

To już kolejny taki portal zamknięty przez organy ścigania. Pod koniec listopada działalność zakończyła Roksa.pl, która nieprzerwanie działała od 2002 roku. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj – 11 osób zatrzymanych w sprawie portalu Roksa.pl. Rozbita grupa przestępcza mogła zarobić 40 milionów złotych

Źródło: Prokuratura Krajowa

1 komentarz
  1. Eliza mówi

    No to ciekawe kiedy w końcu wezmą się za serwis hotFAME.online bo z tego co widzę to mają bardzi dobrze poukładane, konkurencję zamykają a ci sobie promocję robią z tej okazji, darmowe człąkostwo itp. Trochę dziwne ale może płacą gdzie trzeba!?

Zostaw odpowiedź