Włamali się na konto bankowe i przelali 400 tys zł na specjalnie utworzony rachunek

0 863

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi P. Mężczyzna jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy w kwocie ponad 400 tysięcy złotych pozyskanych w wyniku bezprawnego uzyskania dostępu do konta bankowego.Odzyskano pieniądze w kwocie 400 tysięcy złotych.

 

Do popełnienia przestępstwa doszło od 23 do 26 lipca 2018 roku. Mężczyzna działał wraz z innymi nieustalonymi dotychczas osobami. Dokonali oni przełamania zabezpieczeń bankowości elektronicznej na koncie bankowym i wypłacili z niego pieniądze, przelewając je na założony specjalnie w tym celu rachunek w innym banku.

Robert P. został zatrzymany 26 lipca 2018 roku podczas próby wypłaty pieniędzy w jednym z kieleckich banków.

W wyniku podjętych działań odzyskano pieniądze w kwocie 400 tysięcy złotych.

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

W dniu 27 lipca 2018 roku podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut. Dotyczy on prania brudnych pieniędzy w kwocie 419 tysięcy 500 złotych, w tym pozyskanych w wyniku bezprawnego uzyskania drogą elektroniczną dostępu do konta bankowego.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa nie można obecnie ujawnić.

Mając na uwadze zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek w całości.

Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych sprawców przestępstwa.

źródło: PAP

Zostaw odpowiedź