Wiózł na przednim siedzeniu 2000 szt. dopalaczy i 1,3 kg amfetaminy

0 815

Policjanci z wydziału kryminalnego koneckiej komendy wymierzyli cios w narkotykowy proceder. Dzięki ich działaniom 32-latek, który posiadał łącznie 1300 gramów amfetaminy i blisko 2000 sztuk dopalaczy, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi ,,za kratkami” Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony wtorek przed południem. Koneccy policjanci z wydziału kryminalnego skontrolowali samochód marki Ford. 32 – latek kierujący pojazdem na przednim siedzeniu samochodu przewoził dwie torebki foliowe z zawartością białego proszku o łącznej wadze 1260 gramów. Po przeprowadzonym badaniu narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina. W toku dalszych czynności funkcjonariusze podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę, ujawnili kolejne 100 gramów amfetaminy i blisko 2000 sztuk dopalaczy o łącznej wadze 800 gramów.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a dziś sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu, na okres 3 miesięcy.  Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź