Wina z kolekcji Johna Gottiego wystawione na sprzedaż – „To jedne z najlepszych win na świecie”

Fot. sklep Enoteca LIC
0 2 846

Jak informują amerykańskie media, na sprzedaż została wystawiona kolekcja win, należących do Johna Gottiego, słynnego bossa nowojorskiej rodziny Gambino.

Gotti, który zmarł w 2002 roku w więzieniu, pozostawił po sobie zbiór kolekcjonerskich trunków, które głównie dostawał od przyjaciół i współpracowników. Posiadaczem około 30 win jest obecnie Tony D’Aiuto, właściciel sklepu Enoteca LIC oraz prawnik syna Gottiego – Johna Angelo, nazywanego Junior.

Zamurowało mnie. To jedne z najlepszych win na świecie – tak po raz pierwszy kolekcję skomentował D’Aiuto.

John Gotti uwielbiał wino. W swoim domu trzymał egzemplarze warte duże pieniądze. Nie raz zdarzało się, że jego żona wykorzystywała je w kuchni przy przygotowywaniu potraw, o czym wspomina ich córka.

„To jest naprawdę dobre” powiedział John przy okazji jednego z niedzielnych obiadów. Wtedy zobaczył wino, które wykorzystała do zrobienia sosu i zaczął się śmiać. Wziął je do ręki i zapytał „Czy zawsze musisz wybierać butelkę za tysiąc dolarów?” – opowiada Victoria i dodaje – Nie miała pojęcia. Jej reakcja była bezcenna.

To żywy element historii. To prawie jak broń Capona – opisał kolekcję słynny ekspert Mark Oldman. Dodał także, że spodoba się ona zarówno miłośnikom historii przestępczości zorganizowanej, jaki i osobom kochającym wina.

Każdy, kto jest zainteresowany kupnem wina słynnego bossa, musi udać się do sklepu Enoteca LIC w Nowym Jorku. Jedna butelka została już sprzedana za 5 tys. dolarów.

Oldman najdroższe wino Patrus z 1982 roku wycenił na 9,5 tys. dolarów, kolejne z 1970 na 7875 dolarów. W kolekcji znajduje się również Domaine de la Romanee Conti Grands Echezeaux z 1983, za które zapłacimy 6,2 tys. dolarów oraz słynne Château Lafite Rothschild, również z 1983 roku, warte 3250 dolarów. Najtańsze wino z kolekcji Gottiego kosztuje 1,8 tys. dolarów.

Źródło New York Post
Zostaw odpowiedź