Więźniowie próbowali celowo zarazić się koronawirusem. Myśleli, że dzięki temu wyjdą na wolność (WIDEO)

Fot. Nagranie z zakładu karnego w Castaic, Biuro Szeryfa Los Angeles
0 1 998

Biuro szeryfa Los Angeles, Alexa Villaneuva opublikowało nagranie z zakładu karnego, które uświadomiło władze o działaniach jakie podejmują osadzeni, aby móc odzyskać wolność.

Do zdarzenia doszło w więzieniu North County w kalifornijskim mieście Castaic. Udostępniony materiał ukazuje osadzonych, którzy piją wodę ze wspólnych kubków. Następnie dzielili się także tą samą maseczką ochronną.

Jak się okazało skazani byli błędnie przekonani, że jeśli zostanie wykryty u nich covid-19 będą mogli opuścić więzienne mury, tak samo jak w przypadku osób znajdujących się w grupie ryzyka, cierpiących na konkretne dolegliwości.

Plan więźniów udał się jedynie częściowo. W ciągu tygodnia u 21 skazanych wynik testu na obecność wirusa dał wynik pozytywny, jednak to niczego nie zmieni i osadzeni nadal pozostaną za kratami.

Jak poinformował szeryf Villanueva – „W jakiś sposób wśród osadzonych krążyło fałszywe przekonanie, że jeśli wynik okaże się pozytywny, będziemy mieli związane ręce i zmusi nas to do uwolnienia większej ilości osób – a tak na pewno się nie stanie.”

Źródło: nbcnews.com

Zostaw odpowiedź