Wieści z planu „Odwróceni 2”

fot. Instagram/odwroceni2, zdjęcie: Anna Kowalewska /instagram/rudeoko
0 9 026

Zdjęcia do Odwróconych 2 ruszyły! Stacja TVN i twórcy serialu, powoli odkrywają coraz więcej kart, i zdradzają kolejne szczegóły odnośnie projektu.  

Robert Więckiewicz, który w pierwszym sezonie odgrywał główną rolę, zapytany o przygotowania do kontynuacji serialu, powiedział:

„Do drugiej części nie trzeba było się specjalnie przygotowywać, trzeba tylko pójść za scenariuszem, który jest doskonale napisany i teraz chodzi tylko o to, żebyśmy tego nie zepsuli”

W pierwszej części serialu, opartego w dużej mierze na programie dokumentalnym „Alfabet mafii”, oglądaliśmy porachunki podwarszawskich gangów lat 90-tych.

fot. Instagram/odwroceni2, zdjęcie: Anna Kowalewska/instagram/rudeoko/

Głównymi bohaterami „Odwróconych” byli „Blacha”, gangster nawiązujący do osoby Jarosława Sokołowskiego ps. „Masa”, oraz Paweł Sikora, policjant inspirowany postacią Piotra Wróbla, funkcjonariusza, który zwerbował „Masę” na policyjnego agenta.

Jak wiemy, obaj panowie na pewno pojawią się w części drugiej. Uwaga zostanie jednak skierowana na młodsze pokolenie. Jak mówi Edward Miszczak:

„Blacha i Sikora mieli dzieci, inni bohaterowie też. Teraz ta historia dzieje się wśród dzieci bohaterów „Odwróconych”. Okazuje się, że „młody Pruszków” jest jeszcze bardziej bezwzględny niż pierwsza grupa pruszkowska”

fot. Odwróceni 2, facebook/januszchabiorfanpage

Producent kreatywny i scenarzysta drugiego sezonu, Artur Kowalewski, potwierdził te słowa:

„Główny gangster i policjant mają córki, pomyślałem, ok., te dzieci dorosły. A co gdyby to one były największym problemem swoich ojców, a nie mafia, czy problemy z intrygami policyjnymi?” 

Prace scenariuszowe nad kontynuacją trwały w TVN od wielu miesięcy, a czuwał nad tym Zespół Produkcji Fabularnej, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza.

Jest szansa, że serial pojawi się w wiosennej ramówce TVN.

źródło: wirtualnemedia.pl/ TVN/ Instagram/odwroceni2

Zostaw odpowiedź