W masowym grobie odnaleziono co najmniej 59 ofiar karteli narkotykowych

Fot. Śledczy w masowym grobie ujawnili co najmniej 59 ciał, mat. prasowe
0 3 194

29 października National Search Commission przekazało informację o ujawnieniu kolejnego masowego grobu. Ukryte zwłoki zostały odnalezione w Guanajuato.

Na terenie tego stanu w ostatnich miesiącach odnotowano znaczny wzrost liczby morderstw i przestępczości. Wszystko to jest efektem wojny pomiędzy kartelami Santa Rosa de Lima i Jalisco New Generation.

Karla Quintana, przewodnicząca CNB oświadczyła, że na miejscu znajdowało się kilka „grobów”, a w nich jak udało się ustalić na ten moment, co najmniej 59 zwłok.

„Znaczna większość z tych ofiar, to młodzi ludzie, niektórzy wydają się bardzo młodzi, prawdopodobnie wśród nich znajdują się nieletni” – dodała Quintana.

Informacja o możliwym miejscu pochówku zaginionych osób trafiła do śledczych dwa tygodnie temu. CNB w ubiegłym tygodniu zdecydowało o przeprowadzeniu czynności, we wskazanej lokalizacji. Do działań włączyły się również stanowe służby. Łącznie ponad 80 osób dokonało przynajmniej 52 wykopalisk.

W 2006 roku meksykański rząd wysłał wojsko do walki z kartelami. Od tego czasu odnaleziono ponad 3 tysiące nieoznakowanych masowych grobów, w których znajdowało się co najmniej 5 tysięcy ciał. Od czasu wywołania wojny narkotykowej zginęło ponad 250 tysięcy osób, a kolejne 40 tysięcy zaginęło.

Źródło: aljazeera.com

Zostaw odpowiedź