(VIDEO) Przyjaciele z dzieciństwa przejęli narkotykowy rynek. Przemycili do Europy setki ton haszyszu i kokainy

Fot. YouTube
0 2 280

Hiszpańskie organy ścigania przeprowadziły kolejną obławę na dużego dostawę narkotyków. Do aresztu trafiło już kilkadziesiąt osób oraz zabezpieczono narkotyki, pieniądze i luksusowe pojazdy.

W operację było zaangażowanych wiele służb, w tym Europol DEA, Guardia Civil, organy ścigania z Belgii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Wielkiej Brytanii, a nawet z Turcji. Pierwsze działania zostały przeprowadzone blisko rok temu w Barcelonie i odegrały kluczową rolę w zdobyciu dowodów przeciwko przemytnikom.

Śledczym udało się wówczas powiązać 10 osób z przemytem na teren Hiszpanii 117 ton haszyszu i ponad 3 ton kokainy. W kolejnym etapie funkcjonariusze przeprowadzili obławy w takich lokalizacjach jak Barcelona, Ceuta, Almeria czy Malaga, gdzie schwytano podejrzanych pochodzących z Hiszpanii, Niemiec i Maroka. Wpadł także prawnik, który specjalizował się w sprawach narkotykowych i zapewniał pomoc członkom grupy przestępczej.

W wyniku dwuetapowej operacji aresztowano 27 osób, zabezpieczono wiele urządzeń elektronicznych oraz przede wszystkim 14 ton haszyszu, 5,1 ton kokainy, ponad milion euro w gotówce, 11 nieruchomości, 5 firm, 36 luksusowych pojazdów, 12 zegarków (Wartość niektórych z nich przekraczała 800 tysięcy euro) oraz 58 kont bankowych.

Jak przekazała Guardia Civil, głównym podejrzanym jest Marokańczyk o inicjałach AA, natomiast jego prawa ręka jest przyjacielem z dzieciństwa FAA. Pochodzą oni z Al-Husajma, gdzie pracowali razem jako rybacy i nawigatorzy. Zajęli się jednak przemytem narkotyków i dzisiaj są uznawani za jednych z głównych dostawców haszyszu do Hiszpanii.

Źródło: Europol / Guardia Civil

Zostaw odpowiedź