(VIDEO) Kolumbijska kokaina w Czechach. Policja skonfiskowała narkotyki za 81 mln euro

Fot. Skonfiskowane narkotyki, Twitter
0 2 593

10 czerwca czeska policja przekazała informację o skonfiskowaniu znacznych ilości narkotyków, które trafiły do kilku sklepów na terenie kraju.

Pakunki z narkotykami zostały przemycone do Czech wraz z dostawą bananów. Narkotyki odnaleźli pracownicy supermarketów w Jiczyn oraz w oddalonej niecałe 100 kilometrów miejscowości Rychnov nad Kněžnou. Na miejsce wezwano policję i jak się okazało, służby dostały podobne zgłoszenia z kilku innych miejsc na terenie całego kraju.

Wstępnie udało się ustalić, że dostawa owoców została wysłana z Kolumbii i trafiła do Czech przez Hamburg. Łącznie skonfiskowano 840 kilogramów kokainy, a jej wartość oszacowano na ponad 2 miliardy koron, czyli około 81 milionów euro.

Na ten moment czeskie służby prowadzą śledztwo w sprawie przemytu. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy narkotyki trafiły do Europy w dostawie z bananami. Między innymi od stycznia taka sytuacja w Polsce miała miejsce co najmniej dwa razy. Natomiast w 2021 roku mazowiecka policja w kilku marketach skonfiskowała kokainę wartą 30 mln złotych.

Źródło: Twitter

Zostaw odpowiedź