(VIDEO) Gangster zastrzelony na sali sądowej. Zamachowcy przebrali się za prawników i zabili jednego z największych przestępców w kraju

Fot. miejsce strzelaniny, mat. prasowe
0 9 375

W indyjskim sądzie doszło do brawurowego zamachu. Celem napastników był jeden z największych gangsterów w całym kraju.

Całe zdarzenie miało miejsce 24 września w Nowe Delhi, kiedy na salę sądową wprowadzono Jitendra Maana znanego jako „Gogi”. 30-latek był najbardziej poszukiwanym przestępcą w kraju i kierował znanym gangiem Jitendra Gogi, który odpowiada za liczne zabójstwa, porwania, wymuszenia oraz oszustwa.

Od ponad dekady grupa Gogiego jest skonfliktowana z gangiem Tillu, na którego czele stoi odsiadujący wyrok Sunil „Tillu” Tajpuria. Starcia doprowadziły to do wielu krwawych strzelanin, w których zginęły liczne ofiary. Co ciekawe, wojna gangów ma swój początek w 2010 roku, kiedy bossowie studiowali jeszcze na Uniwersytecie w Delhi.

Na Gogim ciążyły poważne zarzuty. Śledczy powiązali go m.in. z zabójstwem piosenkarki Harshity Dahiya z 2017 roku. Egzekucję miał zlecić jej szwagier, który w zamian rzekomo pomógł gangsterowi w wyeliminować jednego z konkurentów.

W kolejnym roku dokonano zamachu, w którym zginęły 4 osoby, w tym dwóch przypadkowych przechodniów. Wśród ofiar znalazł się krewny bossa gangu Tillu. W 2019 roku na zlecenie Gogiego miał zostać zabity kolejny gangster, którego postrzelono 25 razy.

Jitendra Maan wpadł dopiero gdy jeden z jego ludzi opublikował na Facebooku zdjęcie ze Starbucksa. Na fotografii znalazły się trzy kubki z kawą podpisane: Rohit, Fajjie i Gogi. Śledczy odwiedzili kilka kawiarni i dzięki temu namierzy kryjówkę gangstera, która znajdowała się w Gurgaon.

Gogi trafił przed sąd, jednak nie został skazany za swoje zbrodnie. 24 września, gdy wszedł na salę rozpraw, dwaj gangsterzy przebrani za prawników wyciągnęli broń i zaczęli strzelać w kierunku 30-latka. Ogień otworzyli również policjanci, którzy nie dali napastnikom żadnych szans. W wyniku strzelaniny zginęły trzy osoby – Gogi oraz dwaj przestępcy, którzy byli poszukiwani przez indyjskie służby.

Źródło Guardian
Zostaw odpowiedź