(VIDEO) Brawurowe odbicie bossa gangu. Wjechali do więzienia opancerzonymi pojazdami i ostrzelali strażników

Fot. Twitter El Universal
0 10 477

Uzbrojona grupa wdarła się do jednego z meksykańskich więzień i otworzyła ogień. W wyniku akcji ranny został funkcjonariusz i strażnik zakładu karnego, jednak obyło się bez ofiar. 

Do zdarzenia doszło w minioną środę w mieście Tula niedaleko stolicy kraju. W godzinach porannych kilka pojazdów, w tym opancerzona domowym sposobem 3-tonowa ciężarówka, sforsowały bramę i wjechały na teren zakładu karnego.

Następnie uzbrojeni napastnicy otworzyli ogień, po czym doszło do strzelaniny pomiędzy gangsterami i funkcjonariuszami chroniącymi więzienie. Część przestępców odciągnęła uwagę strażników, a w tym samym czasie pozostali wkroczyli do budynku i zrealizowali swój cel. Łącznie uciekło 9 więźniów.

Wśród uwolnionych znalazł się Jose Artemio Maldonado Mejia znany jako „El Michoacano” boss lokalnego gagu Pueblos Unidos. Na wolność uciekł również jego brat Lucio Maldonado Mejía.

Jednocześnie w trakcie przeprowadzania operacji napastnicy wysadzili ładunki wybuchowe, które podłożyli pod dwa pojazdy. Miało to na celu odciągnięcie uwagi i utrudnienie pracy organów ścigania.

Uzbrojona grupa w kilku pojazdach wdarła się do więzienia. W tym samym czasie dla odciągnięcia uwagi spalono dwa pojazdy, była to część operacji grupy przestępczej, która miała na celu odciągniecie uwagi – przekazał Simon Vargas sekretarz spraw wewnętrznych stanu Hidalgo.

Dotychczas do sprawy schwytano 13 podejrzanych, którzy mieli odpowiadać za atak na zakład karny i odbicie więźniów.

Źródło: Twitter/Guardian

Zostaw odpowiedź