(VIDEO) Boss mafii uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze. Strażnicy zorientowali się kilka godzin później

Fot. Twitter
2 6 152

Światło dzienne ujrzały nagrania z monitoringu, na których zarejestrowana została brawurowa ucieczka z więzienia.

40-letni Marco Raduano to jeden z liderów Sacra Corona Unita – Organizacji z Apulii znanej również jako czwarta mafia. Przestępca do niedawna znajdował się w zakładzie karnym, gdzie odbywał 19-letni wyrok za handel narkotykami. Aktualnie jednak przebywa na wolności po tym, jak dokonał szokującej ucieczki.

Raudano jako niebezpieczny mafioso został osadzony w Badu ’e Carros, czyli więzieniu o zaostrzonym rygorze zlokalizowanym w Nuoro na Sardynii.

25 lutego około godziny 17:00 40-latek uciekł z zakładu karnego. Najpierw zrobił prowizoryczną linę, związując prześcieradła, które opuścił po murze z okna więzienia. Następnie zszedł na bezpieczną wysokość i nie tracąc czasu, skoczył. Mimo niebezpiecznego upadku, szybko się podniósł, po czym pobiegł w stronę miasteczka.

Organy ścigania przeprowadziły obławę, rozstawiły blokady drogowe i kontrolowały pojazdy, jednak nie udało im się schwytać bossa. Z całą pewnością była to dobrze zaplanowana operacja, którą przeprowadził, współpracując ze swoimi ludźmi. Nie wykluczone, że mafioso przekupił również strażników więziennych.

Pracownicy zakładu karnego bowiem dopiero po dwóch godzinach zorientowali się, że w celi brakuje jednego więzienia. Władze Badu ’e Carros tłumaczą się tym, że ze względu na braki kadrowe 50 pracowników sprawuje kontrolę nad 180 osadzonymi.

Do sieci trafiły nagrania, na których można zobaczyć, jak wyglądała ucieczka mafijnego bossa:

Źródło: nypost.com

2 Komentarze
  1. makanna mówi

    Jeśli ktoś jest w stanie uciec z więzienia o tak zaostrzonym rygorze to pytanie czy to miejsce ma odpowiednie zabezpieczenia.

    1. Armani mówi

      Dobrze zrobil pozdro dla Wariatów

Zostaw odpowiedź