Ukrywał się 5 lat, nie pomogła zmiana wizerunku i fałszywe dokumenty

fot. pixabay
0 1 061

5 lat temu, w 2013 roku, trzydziestoletni wówczas mężczyzna wyszedł z zakładu karnego na przepustkę i ślad po nim zaginął. Został zatrzymany w Holandii, gdzie przebywał od dłuższego czasu, ukrywając się przed organami ścigania. Nie pomogły mu fałszywe dokumenty, a nawet zmiana wizerunku.

 

Przez wszystkie kolejne lata policjanci prowadzili czynności poszukiwawcze polegające na systematycznym sprawdzaniu znanych ostatnich miejsc pobytu mężczyzny, weryfikowaniu nowych informacji na jego temat oraz regularnym sprawdzaniu dostępnych baz danych. Cierpliwość została nagrodzona, gdyż na początku 2018 roku policjanci uzyskali informację o możliwym miejscu pobytu poszukiwanego.

Dzięki skutecznej współpracy poprzez sieć ENFAST policjantów zajmujących się poszukiwaniem przestępców, mężczyzna został zatrzymany w Holandii, gdzie przebywał od dłuższego czasu, ukrywając się przed organami ścigania. Nie pomogły mu fałszywe dokumenty, a nawet zmiana wizerunku.

Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym w Polsce, gdzie będzie odbywał pozostałą karę pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat i 7 miesięcy. Ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie poszukiwanego 11 listami gończymi to niewątpliwy sukces Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

źródło: kryminalna polska

Zostaw odpowiedź