Ujawniono wytwórnię metamfetaminy w okolicy Bolesławca

fot. zdjęcie poglądowe, PK.gov
0 2 018

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu końcem ubiegłego tygodnia dokonali zatrzymania czterech mężczyzn podejrzanych o wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych. Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w wieku od 36 do 47 lat.

Ponadto dokonano przeszukań czterech posesji na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty wytworzenia, wspólnie i w porozumieniu, znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy, w ilości przekraczającej 600 gramów. Zarzuty obejmują okres od października 2018 roku do stycznia 2019 roku.

Według ustaleń prokuratury, podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodów. Dodatkowo dwóm z zatrzymanych zarzucono także posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego oraz grożącą podejrzanym surową karę prokurator Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu wystąpił do sądu o zastosowanie wobec wszystkich mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Dokonano zabezpieczenia majątkowego

W toku podjętych czynności zabezpieczono także należące do podejrzanych pieniądze w łącznej kwocie ponad 250 tysięcy złotych oraz pojazd marki Porsche o wartości około 150 tysięcy złotych.

2,5 kilograma metamfetaminy

W budynku położonym na terenie powiatu bolesławieckiego, w wyniku realizowanych przez organy ścigania czynności, ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy. Na miejscu zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzętu służącego do produkcji narkotyków.

Podczas przeszukań ujawniono i zabezpieczono 2,5 kilograma metamfetaminy, a także ponadto około 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, środka stosowanego do produkcji metamfetaminy. Jak wynika z ustaleń, tabletki zostały nielegalnie sprowadzone do Polski z Wielkiej Brytanii.

Popełnione przez mężczyzn przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź