Uderzenie w przestępczość narkotykową pseudokibiców

Fot. Przejęte narkotyki, policja
0 8 394

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z kryminalnymi z Nysy rozpracowali grupę pseudokibiców związaną z przestępczością narkotykową.

Pod koniec czerwca, nyscy policjanci otrzymali informację o pobiciu jednego z mieszkańców powiatu. Relacja pokrzywdzonego była bardzo niepokojąca.

Grupa osób miała wtargnąć na jego ogrodzoną posesję, gdzie został wielokrotnie uderzony. Kryminalni pracujący nad tą sprawą rozpoczęli typowanie osób podejrzewanych o to przestępstwo.

Z ich ustaleń wynikało, że mogą być powiązane ze środowiskiem pseudokibiców i zamieszane w przestępczość narkotykową. Sprawa zataczała coraz szersze kręgi.

Nyscy kryminalni, w toku prowadzonego dochodzenia, zbierali coraz więcej materiałów dowodowych i ustalali kolejne osoby zaangażowane w przestępczy proceder.

Okazało się, że grupę tę rozpracowywali już funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjanci z Nysy i Opola zaczęli więc wspólnie pracować nad tym śledztwem.

Na podstawie nakazów wydanych przez Prokuraturę Rejonową w Nysie, policjanci przeprowadzili równolegle, w kilku miejscach na terenie Opolszczyzny, akcję zatrzymań.

Pod koniec września, weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie powiatu opolskiego i brzeskiego. W realizacji pomogli policyjni komandosi z Opola, Katowic i Wrocławia. Wówczas zatrzymanych zostało 10 osób, 7 z nich usłyszało już zarzuty, pozostałe występują w charakterze świadka.

Wśród zatrzymanych są 3 mieszkańcy powiatu opolskiego w wieku od 24 do 26 lat – dwóch odpowie za rozbój, trzeci za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Pozostali usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków – wśród nich także 62-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. Wobec tych osób prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 4 kilogramy różnych substancji – w tym amfetaminy i marihuany, blisko 800 sztuk tabletek MDMA oraz ponad 55 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych narkotyków to nie mniej niż 120 000 złotych.

Na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli w gotówce blisko 100 000 złotych. Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź