Tak wygląda życie rodziny El Chapo

fot. zdjęcie udostępnione na profilu Ivána Archivaldo Guzmán, Twitter
0 47 915

Joaquín Guzmán ma prawdopodobnie 13 dzieci (inne źródła podają co najmniej 15) z 3 kobietami. Część z nich przejęła po ojcu narkotykowy biznes. Niektórzy z nich nie kryją się przed światem i udostępniają  zdjęcia na portalach społecznościowych.

Jeden z byłych agentów DEA twierdzi, że cała rodzina nadal kontroluje ważną grupę przestępczą i ma dostęp do ogromnych funduszy. Policja nadal nie skonfiskowała majątku narkobossa, pozostały po nim setki milionów dolarów.

Ivan Archivaldo Guzman Salazar i Jesus Alfredo Guzman Salazar to dwójka ulubionych synów El Chapo. Według służb specjalnych to właśnie oni teraz prowadzą narkotykowe imperium ojca. Są w posiadaniu armii i mają sposoby i możliwości wpływania na świadków oraz kapusiów.

Według policji, dwójka braci nie ukrywa się ze swoim bogactwem. Widywani są w luksusowych miejscach, uzbrojeni jeżdżą opancerzonymi  autami. Czują się bezkarni i niczego się nie boją. 

fot. zdjęcie udostępnione na koncie syna chrzestnego El Chapo, Instragram

Ivan posiada także konta na Facebooku i Twitterze. Jednak istnieje dużo fałszywych profili stworzonych na te same dane, na co zwrócił uwagę sam syn El Chapo. Konta na portalach społecznościowych posiadali też jego bracia ale zostały one usunięte lub zablokowane.

Na kontach udostępniane są m.in zdjęcia z lotu samolotem/helikopterem, luksusowe samochody, broń, pieniądze  a nawet egzotyczne zwierzęta, takie jak te z prywatnego zoo Guzmana opisanego w tym artykule.

Zdjęcia Ivana są w większości oznaczone jego inicjałami, a jego twarz zakryta. Linki do portali społecznościowych:

Konto Twitter

Konto Facebook

Kolejny z synów El Chapo, Alfredo znany jako Alfredillo lub Jags trafił na listę 10 najbardziej poszukiwanych przestępców prezez DEA. Już raz został osądzony za przemyt narkotyków w 2009 w Chicago. Aktualnie za pomoc w jego bezpośrednim aresztowaniu wyznaczono nagrodę, która ostatnio zwiększyła się do 5 mln dolarów.

Inny z jego synów, 22-letni Édgar,  zginął kilka lat temu w wyniku strzelaniny. Policja w Culiacan na miejscu zdarzenia, czyli na sklepowym parkingu znalazła ponad 500 łusek po nabojach do AK-47.

Na portalach społecznościowych można znaleźć także żonę El Chapo, która niedawno udzieliła wywiadu na jego temat. Więcej o nim można przeczytać tutaj. Na Instagramie Emmy Coronel Aispuro możemy zobaczyć m.in zdjęcie zrobione podczas chrztu ich dzieci. 

fot. El Chapo i Emma z dzieckiem, Instagram

Damaso Lopez Serrano, znany jako Mini Lic to syn chrzestny El Chapo.        W przeszłości był przyjacielem synów Guzmana, ale zmieniło się to w wyniku walki o przejęcie władzy nad kartelem.

Ostatecznie Serrano w obawie o swoje życie oddał się w ręce DEA, w zamian za ochronę. Jednak przed aresztowaniem zostawił po sobie kilka zdjęć.

źródło: dailymail.co.uk, nypost.com, express.co.uk

Zostaw odpowiedź