Szczegóły na temat książki o sprawie Arkadiusza Kraski

fot. A. Kraska, mat. prasowe
0 1 546

Ewa Ornacka, współautorka ALFABETU MAFII, całe dziennikarskie życie szukała mafii na ulicach Szczecina i Pruszkowa, a znalazła w instytucjach, które powinny stać na straży prawa. 

„Wrobiony w dożywocie” to nie tylko historia człowieka niesłusznie skazanego. To historia zbrodni sądowej dokonanej w majestacie prawa. To historia złamanego życia. Niejednego. Historia, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas.

W 1999 roku od kul zginęli dwaj mężczyźni związani z półświatkiem. Na dożywocie za mafijną egzekucję skazany został Arkadiusz Kraska. Wyrok był wypadkową przestępstw popełnionych w śledztwie przez policjantów, niechlujstwa prokuratora i rutyny sędziego, przekonanego o własnej nieomylności.

Po kilkunastu latach spędzonych za kratami Arkadiusz Kraska otrzymał szansę na sprawiedliwość. Dały mu ją dwie kobiety – dziennikarka śledcza oraz prokurator. W 2016 roku w serialu „Kobiety i mafia”, realizowanym przez Ewę Ornacką, prokurator Barbara Zapaśnik powiedziała: „W moim przekonaniu, wbrew zapadłym wyrokom, Arkadiusz Kraska nie jest sprawcą tego zabójstwa”. Słowa te wywołały lawinę zdarzeń. Ewa Ornacka rozpoczęła dziennikarskie dochodzenie, a prokurator Zapaśnik poprowadziła nowe śledztwo. To, co odkryły, okazało się szokujące.

Pułkowa premiera książki 29 października. Już teraz można ją zamawiać pod adresem:

https://www.empik.com/wrobiony-w-dozywocie-sprawa-arkadiusza-kraski-ornacka-ewa,p1235419531,ksiazka-p

Zostaw odpowiedź