Strzelanina w trakcie live’a na Facebooku. Nie żyje jeden z bossów CJNG. Został postrzelony 50 razy (WIDEO)

Fot. moment wybuchu strzelaniny w trakcie transmisji na żywo, Facebook
0 37 753

W piątkowy wieczór doszło do wymiany ognia w mieście Veracruz. Pierwsze strzały padły, kiedy na Facebooku trwała transmisja na żywo.

Strzelanina miała miejsce w trakcie koncertu meksykańskiego zespołu „La Calle”. Na nagraniu widać, jak stojący na środku sceny mężczyzna po usłyszeniu strzałów chwyta za broń i biegnie w kierunku strzelaniny.

Był to Francisco ‚El Primo’ Navarrete narkobaron, który kierował oddziałem kartelu CJNG na terenie Veracruz. Gangsterowi jest podejrzany nie tylko w sprawie przestępstw narkotykowych, ale także porwań i morderstw.

W styczniu 2016 roku „El Primo” trafił do więzienia ws. porwania i zamordowania 5 uczniów. Najmłodsza z ofiar miała wówczas 16 lat. Grupa została uprowadzona w trakcie powrotu z urodzinowej wycieczki.

Jak ustalili śledczy przed śmiercią nastolatkowie byli torturowani na ranczo należącym do Francisco Navarrete. W tej samej sprawie został skazany jego syn.

W sierpniu 2019 roku gangster został wypuszczony na wolność, gdyż sąd uznał, że prokuratura popełniła znaczące błędy w trakcie prowadzenia śledztwa.

W piątkowej strzelaninie poza „El Primo”, który został postrzelony około 50 razy, zginęło także pięć kolejnych osób. W tym m.in. dwaj członkowie zespołu. W trackie wymiany ognia ranne zostały dwie osoby, które trafiły do szpitala.

Nagranie z całego koncertu oraz moment wybuchu strzelaniny można znaleźć na Facebooku „Sol de Tierra Blanca” – magazynu internetowego, który powstał pod koniec 2019 roku z inicjatywy zastrzelonego narkobarona.

Źródło: Dailymail.co.uk, Facebook

Zostaw odpowiedź