Straż Graniczna przejęła narkotyki warte 10 mln zł

Fot. Przejęte narkotyki, SG
0 5 159

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu ponad 50 kg MDMA (ecstasy). Szacunkowa wartość towaru wynosi ponad 10 mln zł. Taką ilością narkotyków mogłoby odurzyć się nawet milion osób.

Do akcji zatrzymania doszło na autostradzie 21 września, kiedy dwoje obywateli Rosji próbowało wywieźć narkotyki z Polski przez drogowe przejście graniczne w Sławatyczach.

Podczas dokładnej kontroli pojazdu, w której czynny udział brał pies służbowy Ceron, w skrytkach konstrukcyjnych samochodu funkcjonariusze SG znaleźli hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości ze skrystalizowaną substancją.Okazało się, że w samochodzie obywatele Rosji przewozili ponad 50 kg ecstasy.

Wartość towaru oszacowano na przeszło 10 mln zł. Jeśli narkotyki trafiłyby do nielegalnego obrotu, mogłyby odurzyć około miliona osób, a ich wartość wzrosłaby na czarnym rynku dwukrotnie.

Podróżni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Lublinie oboje zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Źródło: strazgraniczna.pl

Zostaw odpowiedź