Sny wędrownych ptaków (2018) – film o narodzinach kolumbijskiego handlu narkotykami

fot. "Sny wędrownych ptaków"
0 2 083

Dzisiaj odbyła się polska premiera „Pájaros de verano”. Jest to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego.  

Akcja rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku, na odległym i wietrznym pustkowiu na granicy Kolumbii.

Podczas plemiennego obrzędu wchodzenia w dorosłość Zaida (Natalia Reyes) wykonuje tradycyjny taniec, którym kusi potencjalnego kandydata na męża – Rapayeta (José Acosta). Jednak Ursula (Carmiña Martínez), stojąca na czele klanu, stawia młodemu Rapayetowi wysoką cenę, jaką ten ma zapłacić za Zaidę.

Rapayet szuka sposobu na szybkie zdobycie pieniędzy. Wraz ze swoim wspólnikiem, Moisesem (Jhon Narváez) spotykają amerykańskich hipisów szukających dojścia do dostawców marihuany. Rapayet i Moses sami wcielają się w rolę dealerów, a interes, który ubiją, będzie jedynie początkiem historii.

Gdy zachłanność i namiętność ścierają się z honorem, rozpoczyna się wojna wyniszczająca klany. Życie członków rodziny Wayúu, ich kultura oraz tradycje przodków są w niebezpieczeństwie.

Chciwość i rywalizacja między gangami stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.

„Sny wędrownych ptaków” powalczy o oscara m.in z „Zimną Wojną” Pawła Pawlikowskiego w kategorii filmów nieanglojęzycznych.

Oficjalny zwiastun:

źródło: filmweb.pl

Zostaw odpowiedź