Snajperzy, ładunki wybuchowe, strzelanina i 150 tysięcy dolarów na ulicy. Tak wyglądał napad na bank w Brazylii (VIDEO)

Fot. świadkowie zbierali rozrzuconą gotówkę, mat. prasowe
0 8 493

Jak informują zagraniczne media, w Brazylii doszło do napadu na placówkę bankową. Na ulice spadła ogromna ilość gotówki.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Criciuma. Pierwsze strzały padły chwilę przed północą i trwały ponad godzinę. Około 3 w nocy lokalne władze prosiły mieszkańców miasta o pozostanie w domach.

Napastnicy napadli na Banco do Brasil. Jak przekazały służby, przestępcy zaczęli od strzałów w tunelu łączącym główną drogę z centrum miasta. Celem tej akcji miało być zatrzymanie ewentualnego wsparcia, które mogło zostać skierowane do banku.

Zaatakowana została także komenda policji, a w innych częściach miasta napastnicy wzięli co najmniej 6 zakładników i wykorzystali ich jako „ludzką tarczę”. Na dachach rzekomo rozmieszczeni byli snajperzy.

W operacji udział mogło wziąć około 30 osób. O takiej liczbie informują lokalne media. Napastnicy wykorzystali materiały wybuchowe, wysadzili m.in. furgonetkę, a sami uciekli w konwoju aut. Całe zdarzenia wyglądały niczym z filmu akcji.

Na ten moment nie wiadomo, ile pieniędzy skradziono, jednak w wyniku napadu ulice zostały zasypane gotówką. Jak przekazała policja, służby zabezpieczyły ponad 150 tysięcy dolarów, na które rzucili się świadkowie zdarzenia.

W wyniku strzelaniny ranne zostały dwie osoby – jeden funkcjonariusz i jeden przestępca.

Źródło: BBC / TVN24

 

Zostaw odpowiedź