Śmierć w areszcie podejrzanego o napad na bank

0 2 083

fot. zatrzymany mężczyzna, KPP Śrem 

Jak poinformował serwis Głos Wielkopolski, mężczyzna zatrzymany pod zarzutem dokonania napadu na placówkę bankową w Śremie popełnił samobójstwo. 27-latek powiesił się w celi Aresztu Śledczego w Poznaniu.

 

Do napadu na oddział bankowy SBL w Śremie przy ul. Moniuszki doszło 7 sierpnia. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń zastraszył kasjerki i ukradł z banku ok. 40 tys. złotych. Kilka dni później śledczy zatrzymali go w hotelu w Gnieźnie.

Jak się okazało mężczyzna dokonał napadu na bank w czasie tzw. niepowrotu z przepustki, którą otrzymał jako skazany odbywający karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Poznaniu.

KPP Śrem 

Po ujęciu 27-latka przez policję powrócił on do poznańskiego aresztu. Tam popełnił samobójstwo. Informację tę potwierdza rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu mjr Jan Kurowski.

W rozmowie z nami mjr Kurowski wyjaśnił, że po powrocie do poznańskiego aresztu śremianinowi zarządzono karę w celi izolacyjnej. Kara została 27-latkowi wymierzona po konsultacji psychologicznej.

W trakcie jej odbywania mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie się. – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej wyznaczył zespół do zbadania tej sytuacji – poinformował mjr Jan Kurowski dodając, że na ustalenia z pewnością będzie trzeba zaczekać kilka tygodni.

źródło: głoswielkopolski.pl

Zostaw odpowiedź