„Słowik”, „Wańka” i „Parasol” ponownie trafili do aresztu. CBŚP zatrzymało ponad 20 osób

Fot. Andrzej Z. ps. "Słowik", YouTube
0 3 932

Byli bossowie „Pruszkowa” po raz kolejny zostali zatrzymani na polecenie prokuratury. Tym razem sprawa dotyczy handlu narkotykami.

Przez ostatnie lata gangsterzy regularnie trafiają do aresztu, z którego następnie wychodzą po wpłacie kaucji. Jak przekazuje prokuratura krajowa, 22 października miało miejsce kolejne zatrzymanie „Słowika”, „Wańki” oraz „Parasola”. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

Na polecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali ponad 20 osób. Wśród zatrzymanych jest Andrzej Z. ps. „Słowik”, Leszek D. ps. „Wańka”, Janusz P. ps. „Parasol”.

Wszyscy zatrzymani zostaną doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie usłyszą prokuratorskie zarzuty.

Po wykonaniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzje co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych.

Udzielenie szerszych informacji będzie możliwe po zakończeniu czynności procesowych przez prokuratora.”

Więcej informacji w tej sprawie przekazał portal TVP Info. Wspomniani gangsterzy usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu 35 kg kokainy wartej 5,3 mln złotych. Według śledczych miało to miejsce w latach 2015-2016. Wszyscy trzej zgodnie z decyzją sądu trafili do aresztu.

Wobec wszystkich moich trzech klientów został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – przekazała cytowana przez PAP mecenas Julia Dekoninck, która zapowiedział złożenie zażalenia.

Źródło: Prokuratura Krajowa/TVP Info/PAP

Zostaw odpowiedź