Schwytano jednego z największych europejskich handlarzy narkotyków. Nie zdążył uciec przed służbami

Fot. Zdjęcie podglądowe
0 4 124

Jak informuje portugalska policja, na lotnisku w Lizbonie schwytano jednego z największych handlarzy narkotyków w Europie.

Do zatrzymania 41-letniego Karima Benhelifa doszło w poniedziałek, kiedy mężczyzna chciał dostać się na pokład samolotu, który wylatywał z Europy. Przestępca nie zdążył jednak uciec przed służbami, które poszukiwały go od dłuższego czasu.

Portugalska strona przekazała, że udało się schwytać podejrzanego po ostrzeżeniu zagranicznych służb bezpieczeństwa. Organy ścigania uznają Benhelifa za jednego z największych handlarzy na całym kontynencie.

Według portugalskich mediów, w tym gazety „Jornal de Noticias”, 41-latek jest podejrzany o kierowanie potężną organizacją narkotykową, która ma swoją siedzibę we Francji, jednak działa także na terenie innych krajów. W związku z międzynarodową działalnością mężczyzna był poszukiwany przez władze Hiszpanii i Francji.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, Benhelif, który posługuje się paszportem francuskim i algierskim, został tymczasowo aresztowany. Aktualnie przeprowadzane są procedury ekstradycji. Podejrzany ma trafić do Francji, gdzie zostanie postawiony przed sądem.

Źródło Interia
Zostaw odpowiedź