Schowali narkotyki w meblach i lodówce

0 919

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Kryminalni w mieszkaniu zajmowanym przez 32-letniego Marcina W. i 28-letniego Michała F. znaleźli i zabezpieczyli między innymi ponad 420 gramów marihuany, paski LSD oraz blisko 24 000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa. Za ten czyn zatrzymanym mężczyznom może teraz grozić odpowiednio do 3 i do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła ich jednego z mieszkań przy alei Jana Pawła II. Po otwarciu drzwi przez jednego z domowników w powietrzu unosiła się charakterystyczna woń typowa dla marihuany. To tylko utwierdziło policjantów w przekonaniu, że trafili pod właściwy adres.

Kryminalni przystąpili do przeszukania mieszkania. W szafce w kuchni, w szafie w pokoju oraz w szafkach z ubraniami, w słoiku, plastikowym pudełku oraz w foliowej torbie było ukrytych 55 dilerek z marihuaną. W sumie policjanci zabezpieczyli 423 gramy marihuany.

Ponadto policjanci znaleźli pakowarkę próżniową, elektroniczną wagę służącą do porcjowania środków odurzających, 23 700 złotych mogących pochodzić z przestępstwa, a w lodówce kopertę z paskami LSD.

Kryminalni zatrzymali 32-letniego Marcina W. i 28-letniego Michała F., a śródmiejska prokuratura postawiła mężczyznom odpowiednio zarzut posiadania narkotyków oraz posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 i do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KSP

Zostaw odpowiedź