Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie BONUSA RPK

fot. Bonus RPK, poprawaprawa.pl
0 11 054

Dziś miała miejsce kolejna rozprawa Bonusa RPK – sąd apelacyjny zdecydował się podtrzymać ubiegłoroczną decyzję sądu niższej instancji.

Warszawski raper trafić ma do więzienia na pięć i pół roku, a dodatkowo przekazać na rzecz skarbu państwa niemal pół miliona złotych.

„Wyrok uzasadniono tym, że świadkowie, którzy mnie obciążyli, są wiarygodni. Wszyscy, którzy zaprzeczali, jakobym miał się zajmować narkotykami, są niewiarygodni. Pytanie: Jak się bronić? Na ten moment przegrałem” – komentował Bonus chwilę po wyroku.

Raper planuje odwoływać się od wyroku i wnieść o kasację w Sądzie Najwyższym.

Przypomnijmy:

Oliviera R. znanego w świecie muzycznym jako Bonus RPK skazano na pięć i pół roku więzienia.

Proces rapera, to jeden z wątków działalności rozpracowanej przez policję grupy Marka Cz. ps. Rympałek. Cz. to jeden z najbardziej znanych gangsterów lat 90. ubiegłego wieku, który, zdaniem śledczych, po latach odsiadki wrócił do przestępczego fachu i na wielką skalę zorganizował handel narkotykami.

Podczas poprzedniej rozprawy przed sądem zasiadło w sumie 12 osób, wśród nich znaleźli się Arkadiusz K. ps. Arek z Żoliborza (syn Stefana, szefa gangu żoliborskiego zastrzelonego w styczniu 2000 roku w wyniku walki o wpływy grup przestępczych) oraz właśnie Oliwier R. ps. Bonus RPK.

Akt oskarżenia, oparty był na zeznaniach skruszonych gangsterów, którym prokuratura przyznała status “małych świadków koronnych”. Ich zeznania uznane zostały za wiarygodne.Żaden z 12 oskarżonych nie przyznawał się do winy.

Bonus od początku twierdził, że zeznania świadków to pomówienia. Sąd mu nie uwierzył. Za sprzedaż ponad 25 kilogramów narkotyków (głównie marihuany, ale też kokainy) został skazany na pięć i pół roku więzienia.

Będzie musiał też oddać urzędowi skarbowemu blisko pół miliona, które miał rzekomo zarobić na handlu.

Zostaw odpowiedź