Rozbita grupa przestępcza fałszerzy powiązana z Camorrą

fot. fałszywe banknoty, Guardia Civil
0 2 103

Hiszpańska żandarmeria uderzyła w grupę przestępczą fałszerzy pieniędzy. Na terenie Malagi, Granady i Almerii aresztowanych zostało 26 podejrzanych. Ten sam gang jest prawdopodobnie odpowiedzialny za zeszłoroczne napady z użyciem siły, na terenie stadionu należącego do drużyny piłkarskiej Málaga CF.

W wyniku przeprowadzonej operacji „Copy” żandarmeria rozbiła organizację przestępczą, która poza fałszerstwem jest także odpowiedzialna za handel narkotykami, nielegalne posiadanie broni, napady z użyciem siły, korupcje, stręczycielstwo nieletnich.

Funkcjonariusze przeszukali łącznie 13 domów, na terenie których przejęto 20 kg gotowej do dystrybucji marihuany, kokainę, heroinę, haszysz, a także broń, w tym m.in. rewolwery, shotgun, maczety oraz innego rodzaju ostrza.

Żandarmeria zabezpieczyła banknoty o wartości 500, 50 oraz 20 euro, gotowe do wprowadzenia do obiegu. Działania gangu przebiegały zawsze w ten sam sposób. Kilkoro młodych osób odwiedzało wcześniej wybrane miejsca i nabywało tam tanie produkty.

Banknoty zazwyczaj o wartości 100 lub 50 euro, były tak wysokiej jakości, że pracownicy placówek, które padały ofiarą przestępców, nie byli w stanie rozpoznać fałszywek.

Śledczy prowadzący sprawę powiązali grupę przestępczą z dobrze znanym mafiosem Camorry, który aktualnie znajduje się we włoskim więzieniu.

źródło: guardiacivil.es

Zostaw odpowiedź