Rozbicie gangu okradającego bankomaty. Policja zabezpieczyła także linię produkcyjną metaamfetaminy

fot. aresztowanie podejrzanego, policja
0 1 690

Rozbita grupa przestępcza, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z wrocławskiej komendy wojewódzkiej i komendy powiatowej w Bolesławcu. W ciągu ostatnich kilku dni zatrzymanych zostało 3 mężczyzn, którzy podejrzani są o włamania do bankomatów.

Funkcjonariusze Wydziałów Kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przy wsparciu dolnośląskich antyterrorystów, zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzieże z włamaniami do bankomatów. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku od 27 do 37 lat.

Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną metaamfetaminy, prekursory oraz ponad 1000 porcji gotowego już narkotyku, a także prawie 3 kg marihuany. Policjanci zabezpieczyli busa wykorzystanego do popełnienia przestępstw oraz kominiarki, amunicję, magazynek, pasy transportowe i liczne telefony komórkowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy mają na swoim koncie trzy czyny – jedną kradzież z włamaniem oraz dwa usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Obecnie policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na koncie jeszcze innych przestępstw.

Przypomnijmy, że także 3 tygodnie wcześniej bolesławieccy policjanci zatrzymali w tej sprawie jedną osobę, udaremniając kradzież z włamaniem do bankomatu i odzyskując pojazd pochodzący z przestępstwa. Zatrzymany wówczas mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Był on członkiem grupy, która teraz została rozbita przez policjantów.

39-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego usłyszał wówczas 5 zarzutów. Mężczyzna odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, posiadanie broni i środków odurzających, paserstwo pojazdu pochodzącego z przestępstwa oraz ucieczkę przed policjantami.

Kolejni zatrzymani, w zależności od roli pełnionej w przestępczym procederze, odpowiadać będą za kradzieże z włamaniami do bankomatów, posiadanie i wytwarzanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie amunicji.

Wszystkim podejrzanych grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź