Psycho Fans rozbite od środka. 6 osób poszło na współpracę. Zapadły surowe wyroki

Fot. Proces Psycho Fans, YouTube
0 10 608

W katowickim sądzie zapadły wyroki w kolejnym już procesie przeciwko grupie przestępczej tworzonej przez chuliganów klubu Ruch Chorzów.

8 lutego zakończyła się pierwsza sprawa dotycząca Psycho Fans. 15 osób zostało skazanych za przestępstwa dokonane w latach 2004-2010 jak napady rabunkowe, udział w ustawkach czy atakach na innych kibiców. Najsurowsze wyroki usłyszeli liderzy gangu Maciej M. ps. „Maślak” – 15 lat więzienia i Łukasz L. ps. „Lucky” – 14 lat pozbawienia wolności.

Psycho Fans rozbite od środka

Śledczym pomogli inni członkowie grupy, którzy postanowili pójść na współpracę. Wśród nich znaleźli się m.in. Maciej M. ps. „Maciuś” oraz Łukasz B. ps. „Baluś”. Obaj odgrywali ważne role w szeregach Psycho Fans, jednak odwrócili się od swoich kolegów w zamian za łagodniejsze wyroki.

Zeznawali oni również w drugim procesie, w którym 15 czerwca sąd rozpoczął ogłaszanie kar. Tym razem na ławie oskarżonych zasiadło 46 osób, które usłyszały 110 zarzutów. Sprawa jest na tyle duża, że samo odczytywanie wyroków zaplanowano na cztery dni.

Wśród skazanych ponownie znaleźli się szefowie grupy. „Maślak” usłyszał kolejny wyrok 12 lat więzienia za kierowanie gangiem, pobicia, porwania dla okupu czy włamanie. Natomiast „Lucky” na 15 lat pozbawienia wolności za współkierowanie Psycho Fans, udział w ustawkach i wyjątkowo brutalnym ataku na Jarosława P. ps. „Lotek” z Górnika Zabrze, włamania oraz ściąganie haraczy.

Wyrok usłyszał też m.in. Kajetan B. ps. „Kajo”, który trafi do więzienia na 11 lat za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Brał bowiem udział w głośnym zamachu na Dariusza Pastora z Torcidy.

W tej sprawie na współpracę poszło aż sześciu członków gangu. Poza „Maciusiem” i „Balusiem” byli to Dawid T. ps. „Dudi”, Dawid W. ps. „Dawo”, Marek K. ps. „Celebryta” oraz Rafał B. ps. „Bojar”. Wszyscy poza tym ostatnim usłyszeli już wyroki w zawieszeniu. „Bojar” nadal czeka na ogłoszenie kary.

Źródło: Wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź