Pseudokibice Legii aresztowani za posiadanie broni, amunicji i narkotyków. Jeden z nich należał do gangu „Szkatuły”

fot. nielegalna broń, obraz poglądowy, policja
0 4 677

Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola nadzoruje postępowanie prowadzone przez Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji przeciwko Marcinowi B. (44 l.) podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz Marcinowi B. (39 l.) podejrzanemu o przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków.

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu Marcinowi B. zarzut przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz ziela konopi innych niż włókniste tzw. marihuany kwalifikowane z art. 57 ust. 1 w zw. z art. 56 ust. 3 w zb. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Drugi z zatrzymanych to Marcin B. ps. Bina, uważany za jednego z „kapitanów” gangu „Szkatuły” i wysoko postawioną postać w bojówce chuliganów Legii Warszawa Teddy Boys 95. Prokurator przedstawił mu zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany i kokainy oraz zarzut posiadania broni palnej wraz amunicją w postaci 117 sztuk naboi kwalifikowane z art. 263 par 2 kodeksu karnego.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: pk.gov.pl

Zostaw odpowiedź