Przez pomyłkę prawie 700 kg kokainy trafiło do przypadkowej osoby

fot. zdj poglądowe, archiwa prasowe
0 5 120
We Włoszech dzięki błędowi w spedycji, zdołano przechwycić prawie 700 kilogramów kokainy. Transport narkotyków przez pomyłkę dotarł do prywatnej firmy.

Lokalne media z miasta Vicenza na północy Włoch podały, że ogromne ilości czystego narkotyku ukryte były w kontenerze ze skórami. Został on dostarczony do zakładu garbarskiego w miejscowości Zermeghedo.

Jego właściciel nie miał nic wspólnego z narkotykami. Wezwał karabinierów, kiedy tylko zobaczył co znajduje się w przesyłce.

Policja skonfiskowała kontener, który z Brazylii dotarł do Portugalii, a następnie trafił do Włoch. Do prywatnej firmy został wysłany przez pomyłkę, lecz  przypuszcza się, że docelowe miejsce transportu nadal znajduje się w Prowincji Vicenza.

Przejęty ładunek to 690 paczek czystej kokainy, każda o wadze 1 kilograma. Czarnorynkowa wartość przechwyconej kontrabandy to około 80 mln euro.

W sprawie wszczęto postępowanie, które ma na celu ustalenie, kto miał być prawdziwym odbiorcą narkotyków i jaka organizacja przestępcza za tym stoi.

Ze względu na rozmiary transportu przypuszcza się, że to mafia z Kalabrii, która kontroluje ten proceder i – jak wynika ze śledztw – obecna jest także w rejonie Vicenzy.

źródło: vicenzatoday.it

Zostaw odpowiedź