Przemycił z Czech marihuanę za 4 miliony złotych (VIDEO)

fot. zabezpieczone narkotyki, policja
0 5 903

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zabezpieczyli blisko 100 kg marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na około 4 mln zł. Do sprawy zatrzymano 29-letniego mieszkańca Katowic.

Do realizacji doszło w miniony poniedziałek (11.05.2020 r.) w rejonie przejścia granicznego Gorzyczki na Śląsku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z SPKP w Lublinie zatrzymali podróżującego mercedesem sprinterem mieszkańca Katowic. Z ustaleń naszych policjantów wynikało, że mężczyzna w samochodzie będzie przewoził znaczną ilość środków odurzających.

Informacje „kryminalnych” się potwierdziły. W samochodzie, który wjechał do Polski z terenu Czech policjanci odnaleźli worki wypełnione suszek konopi indyjskich. Narkotyki przewożone były w paletach i ukryte między workami z karmą dla psów.

Łącznie zabezpieczono blisko 100 kg marihuany. Wartość środków odurzających szacowana jest na kwotę prawie 4 mln zł. Policjanci zabezpieczyli także telefony komórkowe, karty SIM, pistolet gazowy oraz blisko 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany został przewieziony do Lublina. W środę (13.05.2020 r.) w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 30 latka zastosowany został tymczasowy areszt.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź