Przemycała do więzienia amfetaminę dla męża

0 811

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 28-letniej mieszkance Łukowa. Kobieta odwiedzając swojego męża, usiłowała wnieść narkotyki do zakładu karnego. Zawiniątko spakowane było w woreczek po chusteczkach higienicznych. Policjanci ujawnili amfetaminę również w jej miejscu zamieszkania. Kobieta usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. 28-letnia mieszkanka Łukowa, zgłosiła się do zakładu karnego. Kobieta przyszła tu w odwiedziny do męża odbywającego karę pozbawienia wolności. Podczas rutynowej kontroli strażnik ujawnił przy niej zawiniątko w opakowaniu po chusteczkach higienicznych. Wewnątrz znajdowała się substancja odurzająca.

Na miejsce wezwani zostali bialscy policjanci, którzy potwierdzili, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia, natomiast sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że 28-latka posiada środki odurzające również w miejscu zamieszkania. W trakcie przeszukania ujawnili niemal 5 gramów tego narkotyku.

Kobieta usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź