Przejęcie podróbek o rekordowej wartości 50 mln złotych

fot. podrobione towary przejęte przez służbę celno-skarbową, KAS
0 2 611

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali kanał przerzutu oraz magazyny składowania fałszywych wyrobów perfumeryjnych i podrobionej odzieży, oznaczonej logo znanych światowych marek.

W ramach współpracy i wymiany danych między mazowiecką Służbą Celno-Skarbową i CBŚP, funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie uzyskali informację o możliwości wprowadzenia na nasz rynek podrobionych wyrobów perfumeryjnych i odzieży.

W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze celno-skarbowi ustalili miejsca składowania tych towarów, a także dane podmiotów biorących udział w nielegalnym procederze.

W trakcie przeprowadzonych działań grup realizacyjnych i operacyjnych Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawniono na terenie Radomia i Warszawy ponad 76 tysięcy sztuk podrobionych wyrobów perfumeryjnych, odzieży i galanterii oznaczonej nielegalnie zastrzeżonymi znakami kilkunastu znanych firm świata mody.

Wartość zajętego towaru wynosi ponad 50 mln zł.

Ponadto, do wyjaśnienia zostało zatrzymanych 8 osób zamieszanych w proceder.  Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

źródło: mf.gov.pl

Zostaw odpowiedź