Próba przemytu heroiny wartej ponad milion złotych na lotnisku Chopina

Fot. Przejęta walizka z narkotykami, KAS
0 2 107

Hiszpanka, która przyleciała do Warszawy z Madagaskaru została skierowana do kontroli przez funkcjonariuszy Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Jej nietypowe zachowanie podczas przeprowadzanych czynności oraz brak logicznego uzasadnienia pobytu w Afryce były impulsem dla funkcjonariuszy celno-skarbowych do szczegółowego sprawdzenia bagażu podróżnej.

Funkcjonariusze KAS ujawnili trzy pakiety narkotyków ukryte w podwójnych ściankach i dnie walizki.

Paczki, o łącznej wadze ponad 5 kilogramów, zawierały beżowy proszek, który został poddany badaniu narkotestem. Wynik wskazał, że podejrzana substancja to heroina.

Rezultat testu został potwierdzony w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym.

Dzięki trafnej i dynamicznej reakcji funkcjonariuszy,  została także zatrzymana kolejna osoba biorąca udział w przemycie ujawnionych narkotyków.

Po przesłuchaniu w Prokuraturze, wobec zatrzymanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego  aresztu.

„Przeciwdziałanie przemytowi narkotyków jest jednym z priorytetowych działań w zakresie bezpieczeństwa naszych obywateli, które realizują funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na mazowieckich lotniskach.” – powiedział  Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Postępowanie przygotowawcze prowadzą funkcjonariusze  Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

To kolejne  w ostatnim czasie tak duże ujawnienie próby przemytu narkotyków – pod koniec czerwca funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny.

Źródło: kas.gov.pl

Zostaw odpowiedź