Pościg za odrzutowcem. Na pokładzie samolotu znajdowała się kokaina za 72 mln dolarów

Fot. Samolot przemytników, mat. prasowe
1 4 499

Meksykańska armia namierzyła prywatny odrzutowiec, który nielegalnie wleciał w przestrzeń powietrzną nad krajem. Jak się okazało, na pokładzie samolotu znajdowała się ogromna ilość narkotyków.

O całej akcji poinformował prezydent Andrés Manuel López Obrador na wtorkowej konferencji prasowej. Do sprawy zabezpieczono jedną maszynę i aresztowano pilota. Obrador przekazał, że łącznie udało się namierzyć trzy samoloty, jednak dwa z nich były poza zasięgiem meksykańskiego wojska.

Odrzutowiec przemytników udało się zatrzymać po pościgu helikopterem i wystrzeleniu flary. Łącznie zabezpieczono ponad 1,5 tony kokainy. Narkotyki miały trafić do Stanów Zjednoczonych, a tam ich wartość mogłaby wynieść nawet 72 mln dolarów.

Fot. zabezpieczone worki z narkotykami, mat. prasowe

Jest to trzecia duża konfiskata narkotyków w ciągu ostatnich kilku tygodni. Na początku października wojsko przechwyciło Cessnę, na której pokładzie znajdowała się kokaina o wartości 19 mln dolarów.

Natomiast we wrześniu przemytnicy na motorówkach próbowali przetransportować kolejne 3 tony kokainy. Taką ilość nielegalnej substancji można by sprzedać za kwotę ponad 140 milionów dolarów.

Źródło: Daily Mail / theyucatantimes.com

 

1 komentarz
  1. Patryk Nowicki mówi

    Opowiadałem przed przeszukaniem pomieszczeń u brata że kokaina (kilka ton) w łatwy sposób przez okres grzewczy może trafić do Europy w kontenerze z opałem jeszcze w tym roku jeśli nic nie zrobią !.

Zostaw odpowiedź