Pomorska policja zlikwidowała magazyn narkotyków

fot. Przejęte narkotyki, policja
0 5 887

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku pracy operacyjnej zabezpieczyli blisko 4 kg amfetaminy, 1 kg marihuany i ponad 400 tabletek zawierających środki psychotropowe. 

16 lipca br. kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na terenie ogródków działkowych w Sopocie 25-letnią mieszkankę Gdyni, która posiadała znaczne ilości narkotyków.

W wyniku bardzo dokładnego przeszukania pomieszczeń znajdujących się na terenie działki kryminalni zabezpieczyli worki z zawartością blisko 4 kg substancji zawierającej amfetaminę, ok. 1 kg marihuany i ponad 400 tabletek zawierających środki psychotropowe, w tym MDMA, które zostały przewiezione do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Zabezpieczono też kolejnych kilka kilogramów różnych substancji, kilkaset piktogramów oraz elementy broni i amunicję, które również trafiły do dalszych badań laboratoryjnych.

Oprócz tego zabezpieczono wagi elektroniczne i maszynę do liczenia pieniędzy.

Pracując nad sprawą śledczy ustalili, że sprawczyni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej brała udział w obrocie znacznymi ilościami substancji odurzających i środków psychotropowych poprzez ich nabycie w celu dalszej dystrybucji.

Policjanci doprowadzili zatrzymaną 25-latkę do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut za popełnione przestępstwo. Po zakończeniu czynności prokurator skierował do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla podejrzanej.

Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku i 25-letnia sprawczyni najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa jest rozwojowa. Jeżeli okaże się, że zabezpieczone kolejne kilogramy różnych substancji to środki zakazane, podejrzanej zostaną uzupełnione zarzuty.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź