Polski gangster działający w Wielkiej Brytanii został skazany na blisko 15 lat więzienia

fot. Wojciech Sz., mat. prasowe
0 11 267

Jak podają brytyjskie media 36-letni Wojciech Sz., słynął z luksusowego stylu życia, w jego garażu stały drogie samochody – między innymi Mercedes i Maserati. Mężczyzna został skazany za handlem narkotykami oraz nielegalne posiadanie broni. 

Pochodzący z Białegostoku gangster został aresztowany 18 sierpnia przez specjalną jednostkę policji, która została powołana do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Funkcjonariusze znaleźli w jego domu i aucie 28 tysięcy funtów w gotówce oraz 1,5 kg kokainy. Cztery sztuki broni palnej, amunicja, tłumiki oraz paralizator były przechowywane w studzience na terenie jego przydomowego ogrodu, tuż obok zjeżdżalni dla dzieci.

– Sz., miał nie tylko znaczący monopol na rynku narkotykowym w Peterborough – przekazał detektyw inspektor James Panter.

– Zastosowaliśmy szereg specjalistycznych taktyk, aby ujawnić jego rolę w świecie zorganizowanej przestępczości. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będzie on teraz odsiadywał karę pozbawienia wolności. Cztery niebezpieczne sztuki broni palnej i znaczna ilość kokainy zostały usunięte z obiegu – dodaje.

– W samym samochodzie należącym do niego znaleziono narkotyki warte ponad 30 000 £, ale odkryta broń palna wskazuje na to, że był również zaangażowany w nielegalny handel bronią – podsumował oficer Panter.

Wojciech Sz., przed sądem Peterborough Crown Court przyznał się do licznych przestępstw, między innymi do handlu narkotykami, posiadania broni, a także do paserstwa, za co został skazany na 14,5 roku więzienia.

Źródło: polishexpress.co.uk

Zostaw odpowiedź