Połknął kokainę wartą 0,5 mln złotych. Chciał przemycić ją przez lotnisko

Fot. Luan Irving Dos Santos Monteiro i jego zdjęcie rentgenowskie
0 4 412

Pod koniec 2020 roku brytyjscy funkcjonariusze służb granicznych zatrzymali mężczyznę, który próbował przemycić na wyspy duże ilości narkotyków.

24 grudnia 31-letni Luan Irving Dos Santos Monteiro przyleciał z Sao Paulo z Brazylii do Wielkiej Brytanii. Samolot, którym pokonał trasę, wylądował na lotnisku Londyn – Heathrow. Na miejscu został przesłuchany przez funkcjonariuszy Border Force i przeszedł kontrolę imigracyjną.

Podczas rozmowy oświadczył, że do Wielkiej Brytanii przyleciał na święta do swojej znajomej, rzeczy, które zabrał ze sobą, należą do niego oraz potwierdził, że nikt nie prosił go o dostarczenie żadnej przesyłki.

Funkcjonariusze nabrali jednak podejrzeń i zatrzymali go, aby przeprowadzić test przy użyciu aparatu rentgenowskiego. Jak się okazało, 31-latek połknął 101 małych paczek zawierających kokainę.

Fot. zdjęcie rentegnowskie Luana Irvinga Dos Santosa Monteiro

Po przeprowadzeniu testu potwierdzono, że czystość nielegalnej substancji to 82 procent. Służby oszacowały, że na sprzedaży detalicznej można by zarobić nawet 98 tysięcy funtów, czyli ponad 500 tysięcy złotych.

Sposób, jaki Brazylijczyk wybrał na przemyt narkotyków, był niezwykle ryzykowny. Jeśli choć jedna paczka zostałaby rozerwana, a kokaina przedostałaby się do organizmu, 31-latek nie mógłby tego przeżyć.

Monteiro trafił przed sąd Isleworth Crown Court, gdzie usłyszał wyrok 4 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Po odbyciu połowy wyroku będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe.

Źródło: Daily Mail Online

 

Zostaw odpowiedź