Policjant ze Śląska aresztowany za uprawę marihuany

fot. akcja CBŚP, policja
0 2 048

Policjant z jednej z komend w Jastrzębiu-Zdroju został zatrzymany pod zarzutem prowadzenia plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusz oraz jego brat usłyszeli już zarzuty oraz zostali tymczasowo aresztowani.

Jak podaje komunikat gliwickiej prokuratury okręgowej:

„W dniu 14 września 2019 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali informacje, że mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania uprawia konopie indyjskie.

Na miejscu ujawniono plantację konopi indyjskich, a także znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi indyjskich, innych niż włókniste. Ponadto w pomieszczeniach posesji ujawniono kilkaset sztuk amunicji.

W sprawie zatrzymano dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 62 ust. 1 i 2 , art. 63 ust. 1 i 3 oraz art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, a nadto jednemu z mężczyzn również z art. 263 § 2 k.k.

Ustalono, że podejrzani działali w oparciu o ustalony podział ról, gdzie jedna z osób zajmowała się hodowlą marihuany, druga jej wprowadzaniem do obrotu.

Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.”

Źródło: Polsat News, pk.gov.pl

Zostaw odpowiedź