Policjant z Żagania miał współpracować z gangiem. Grozi mu do 10 lat więzienia

fot. policja
0 2 380

33-letni policjant z komisariatu w Iłowej podległego KPP w Żaganiu (Lubuskie) jest podejrzany o współpracę z przestępcami. Prokuratura postawiła mu w tej sprawie zarzuty, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

Aresztowany policjant jest jednym z podejrzanych w sprawie grupy przestępczej zajmującego się narkotykami oraz włamaniami do bankomatów.

Jak poinformował Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji, aresztowany mężczyzna był funkcjonariuszem od 2010 roku. Obecnie Wszczęto procedurę usunięcia go z tego stanowiska.

– Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Najpoważniejszy dotyczy niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jest on zagrożony karą od roku do 10 lat więzienia. Dwa pozostałe wynikają z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – chodzi o posiadanie i nieodpłatne udzielanie narkotyków – poinformował we wtorek prokurator Andrzej Stefanowski z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi zielonogórska prokuratura okręgowa, natomiast podstawą do objęcia policjanta zarzutami, były materiały dowodowe zgromadzone przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

źródło: gazetalubuska.pl

Zostaw odpowiedź